• شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ / ::
پایگاه اطلاع رسانی پرنیان

خاطرات سردار سلیمانی در باشگاه ۱۰۰ هزارتایی‌ها/ روزی که حاج قاسم، پاسبان شهر را کتک زد

صدهزارمین نسخه کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» خاطرات خودنوشت شهید سلیمانی راهی بازار شد.

خاطرات سردار سلیمانی در باشگاه ۱۰۰ هزارتایی‌ها/ روزی که حاج قاسم، پاسبان شهر را کتک زد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پرنیان / کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» شامل خاطرات شهید قاسم سلیمانی از سال‌های کودکی در روستای زادگاه پدری تا میانه‌های مبارزات ضدطاغوتی سال ۱۳۵۷ است که همزمان با اولین سالگرد شهادت ایشان منتشر شد. 

تمام یکصد هزار نسخه کتاب در کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های سراسر کشور توزیع شده است. در یادداشت رهبر معظم انقلاب بر این کتاب هم آمده است: «هر چیز که یاد شهید ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را اگرچه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیائی اخلاص و عمل صالح او را بدو هدیه کرد، ولی ما هم هرکدام وظیفه‌ئی داریم. کتاب حاضر را هنوز نخوانده‌ام اما ظاهراً می‌تواند گامی در این راه باشد.»

در بخشی از کتاب که به نام آن اشاره دارد، چنین می‌خوانیم: «محرم سال ۱۳۵۵ بود. دختر جوانی با سر برهنه و موهای کاملا بلند در پیاده‌رو در حال حرکت بود. پاسبان شهرداری به او جسارتی کرد. این عمل زشت در روز عاشورا برآشفته‌ام کرد. بدون توجه به عواقب آن تصمیم به برخورد با او گرفتم. آنقدر عصبانی بودم که عواقب این حمله برایم هیچ اهمیتی نداشت. برق‌آسا به او رسیدم. با چند ضربه او را نقش زمین کردم. خون از بینی‌هایش فوران زد. زدن پاسبان شهرداری مغرورم کرده بود. حالا دیگر از چیزی نمی‌ترسیدم.»

این کتاب در ۱۳۶ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۲۲ هزار تومان توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شده است. ۷۶ صفحه از کتاب به خاطرات خودنوشت حاج قاسم اختصاص داد و باقی صفحات کتاب اصل دست‌خط شهید سلیمانی شامل همان خاطرات است. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند به نزدیک‌ترین فروشگاه یا کتابفروشی محل کار یا سکونت خود مراجعه کنند. 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
جدیدcaptcha